Hakkımda

Psikolog Hatice Mercan Kimdir?

Merhaba

Ben Psikolog Hatice Mercan. 2014 yılında İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Aynı sene İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü tam burslu olarak kazandım. Lisans eğitimimin boyunca okulumun psikoloji kulübünde görev aldım, çeşitli konferanslara katıldım, araştırmalar yaptım, alanımla ilintili olan okul dışı aktivitelerde yer aldım. İBB Engelliler Müdürlüğü/ Bağcılar Engelliler Merkezi’nde, Kardelen Eğitim Kurumları’nda, Kaşif Çocuk Akademisi’nde ve MEB/Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu’nda stajlarımı tamamladım. Okulumun son döneminde ise kendi okulumdan Pedagojik Formasyon Eğitimi aldım. Mezuniyetim sonrası ise İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi aldım. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Uygulayıcı Eğitimi’ni ise Psikoloji Akademisi – Doç. Dr. Itır Tarı Cömert’ten almış bulunmaktayım.

2018 Haziran’da onur derecesiyle mezun olmamın ardından üniversiteden beri planlamış olduğumuz sosyal bilimler temalı-psikoloji odaklı website projemizi –psikologo.com– hayata geçirdik. Kurucu ortağı olduğum sitede aynı zamanda akademik içerik üretimi, blog yazma ve editörlük yapma noktasında görevler almaya devam etmekteyim. Yine mezuniyetim sonrasında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde ve özel bir lisede görev aldım. Hala aynı lisede çalışmaya devam etmekteyim. 2020’nin sonlarına doğru ise Mülteciler Derneği Gönüllü Ekibi’nde psikolog olarak görev aldım. Mülteciler Derneği içerisinde yer alan Kadın Dayanışma Birimi’nde barınan Suriyeli, Afgan kadınlara ve çocuklarına gönüllü olarak psikososyal destek çalışmalarında bulundum. Bunun yanı sıra Türk Psikologlar Derneği Genel Meslek Yasası Çalışma Grubu’nda yer aldım. Biruni Üniversitesi’nden almakta olduğum Aile Danışmanlığı Eğitimi’ni de tamamlamış olup online seanlarımın yanı sıra yüz yüze olarak da Kadıköy ve Bakırköy’de danışan görmekteyim.

Psikolog Hatice Mercan
Kadıköy Psikolog Hatice Mercan

EĞİTİMLER/SERTİFİKALAR

İçerik Bankası

Psikolojik desteğe mi ihtiyaç duyuyorsun?

İstanbul Kadıköy ve Bakırköy’de yüz yüze psikoterapi hizmetinin yanı sıra online platformlar üzerinden de  online psikoterapi hizmeti alabilirisiniz.