İçeriğe geç

Caddebostan Psikolog | Doğru Psikoloğu Bulmak

İstanbul’da ikamet eden insanların büyük bir bölümü iyi bilirler ki bazı meslek grupları ve bazı iş kolları bazı semtlerle bütünleşmiştir. Gündelik basit ürünleri topluca bulmak isteyen bir kişi nasıl Eminönü’nde arıyorsa ya da elektronik ile alakalı bir şey arayan birisi nasıl Sirkeci’de ya da Kadıköy’de arıyorsa İstanbul’da psikolog arayaşı içinde olan bir kişi genellikle aramasını Kadıköy’de, Nişantaşı’nda ya da Bakırköy’de yapıyor. Bu aramayı biraz daha daralttığımızda ise tercih Caddebostan Psikolog araması şeklinde oluyor. Bunun çok temel bazı sebepleri var elbette. İstanbul’un her yerinden ulaşımın kolay olması, daha fazla psikoloğun bu bölgede hizmet vermesi daha spesifik konular için uzman bulmayı kolaylaştırıyor.

Caddebostan Psikolog Ücretleri

Caddebostan psikolog olarak hizmet verenlerin ana merkezi diyebiliriz. Bölgede hizmet vermekte olan çok sayıda psikolog ve psikiyatrist bulunmakta. Bu yüzden en merak edilen sorulardan birisi olan Caddebostan psikolog ücretleri sorusunun cevabı ise net değildir. Ücreti etkileyen birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebeple keskin hatlarla cevap vermek çok doğru olmasa da bölgedeki ortalama ücretin 200 tl ile 1000 tl arasında değiştiğini söylemek çok yanlış olmayacaktır.

Bu ücretleri etkileyen çok fazla değişken olmakla birlikte daha pahalı olan daha iyidir daha ucuz olan daha kötüdür algısını bir kenara bırakmak gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu nasıl yanlış bir yaklaşım ise Caddebostan en iyi psikolog diye bir kavram da yanlıştır. Kişinin çözmeyi istediği sorunu ile terapiye hazır oluşu, başvurulan psikoloğun o alandaki eğitimi ve deneyimi gibi birçok etken terapi sürecine etki etmektedir. O sebeple Caddebostan x psikolog iyidir ya da kötüdür demenin doğru olmadığını düşünmekteyim.

Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle ülkemizde ruh sağlığı alanında verimli çalışan bir denetleme mekanizması olmadığı için danışanların bu alanda dikkatli olması gerekmektedir. Danışmayı düşündüğünüz psikoloğun önce diplomasını sorgulayın. Çünkü ruh sağlığı hizmeti verebilmek için öncelikle bu alanda geçerli olan bir ehliyete ihtiyacımız var onun da adı diploma. Daha sonra hangi terapi ekolünü benimseyerek çalıştığına bakın. Bu neden önemli diye düşünebilirsiniz pek tabii bunda da haklısınız.

Bunu size şöyle açıklayayım A noktasından B noktasına seyahat etmeniz gereken bir durumda öncelikle seyahat edebileceğiniz ulaşım araçlarına bakarsınız sonra sizin için uygun olan aracı seçersiniz sonra güzergahına, süresine ve maliyetine bakarsınız ve hepsini analiz ederek bir karar verirsiniz. Eğer daha önce hiç görmediğiniz bir yere yolculuk yapacaksanız manzaralı olan yolu tercih edecekken acilen ulaşmanız gereken bir rotada muhtemelen en hızlı olanı seçeceksiniz. Terapi süreci de bu şekilde işlemekte aslında. O yüzden kimi psikolog bir araç kullanarak bu yolda ilerlemeyi tercih ederken kimisi motorla ilerlemeyi, kimisi de uçakla ilerlemeyi tercih etmektedir. Bu yüzden takip ettiği ekolü bilmek size nasıl bir yolculuğa çıkacağınızın ön izlemesini verir. Böylelikle doğru olan sorunun ” Caddebostan en iyi psikolog ” yerine ” benim için en iyi psikolog kim olabilir? ” şeklinde değişmesi çok muhtemeldir. Tabi terapi yolculuğu için verdiğim örnekteki araçların birinin diğerine göre üstündür demek çok doğru değildir. Çünkü her ekol konuyu farklı bir noktadan bakabilmektedir. O yüzden biri diğerinden üstün değildir ama başvurulan ve çözümlenmek istenen probleme göre üstün olduğu noktalar vardır demek doğrudur diyebiliriz.

Doğru olan soruları bulduktan sonra bütçenize uygun olan psikolog ile terapi yolculuğuna başlayabilirsiniz. Bu sürece yolculuk dememizin elbette özel bir anlamı var. Bu süreçte çıkılan bu yolda psikolog size yalnızca yol arkadaşlığı yapabilir. Yol ayrımlarını gösterebilir, yolculuk hakkında bilgiler verebilir. Siz yola çıkmaya karar verdikten sonra geriye profesyonel bir yol arkadaşı bulmak kalıyor.

Bu konudaki arayışınızda uygun cevaplar bulmanıza bir nebze yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Caddebostan psikolog arayışınız “belirli kriterler içerisinde” şekil almaya başladıysa eğer  benimle de iletişime geçebilirsiniz. Çalışma alanlarım ve sınırlarım içerisindeyse yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Caddebostan psikolog hizmeti vermenin yanı sıra online terapi hizmeti de vermekteyim. Daha detaylı bilgi almak için iletişime geçmekten lütfen çekinme.